Produkt będzie dostępny w sprzedaży z końcem października.

Zestaw edukacyjny FONOLANDIA to kompleksowo opracowany pakiet materiałów i publikacji do wykorzystania podczas pracy z dziećmi. Dzięki niemu można w ciekawy, łatwy i wygodny sposób omawiać zagadnienia związane z odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniem z mediów cyfrowych, zjawiskiem fonoholizmu, e-uazależnień i cyberprzemocy.

Z czego składa się zestaw?

Wszystkie elementy zestawu zostały opracowane przez ekspertów z zakresu używania nowoczesnych technologii i mediów cyfrowych oraz nauczycieli praktyków.

 

W skład zestawu edukacyjnego FONOLANDIA wchodzą:

  • przewodnik metodyczny nie tylko dla nauczycieli
  • poradnik z praktycznymi wskazówkami i poradami
  • raport z badań na temat zjawiska fonoholizmu
  • zeszyt ćwiczeń dla dzieci
  • 48 kart obrazkowych
  • 2 duże plansze edukacyjne
  • 2 gry memo
  • 2 plakaty
  • certyfikat
  • wygodne pudełko

Komu pomocny będzie zestaw?

Zestaw edukacyjny FONOLANDIA przeznaczony jest nie tylko dla nauczycieli przedszkolnych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, psychologów i pedagogów szkolnych czy pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, ale także przez rodziców w domu.

Nauczycielom, którzy chcą bezpiecznie wprowadzić swoich uczniów w świat mediów cyfrowych, szczególnie pomocne będą takie elementy zestawu, jak zeszyty ćwiczeń, plansze edukacyjne i karty obrazkowe. Są to gotowe materiały, których mogą używać w trakcie zajęć.

Psycholodzy i pedagodzy mogą używać zestawu podczas zajęć w poradniach, a także zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Z materiałów można również korzystać na spotkaniach z rodzicami dotyczących e-uzależnień. Proponowany pakiet świetnie się sprawdzi zarówno podczas warsztatów, jak i pogadanek.

Zestawu mogą również używać sami rodzice. Dzięki kartom obrazkowym, grom memo czy planszom edukacyjnym mogą poprzez zabawę uczyć dzieci, jak odpowiedzialnie używać urządzeń mobilnych.

Jak pracować z zestawem?

Do FONOLANDII zapraszają Ida i Antek – główni bohaterowie projektu. Dzięki nim dzieci poznają świat mediów cyfrowych. Bohaterowie towarzyszą uczestnikom projektu przez 15 bloków tematycznych. W szkołach i przedszkolach nauczyciele mogą realizować poszczególne tematy systematycznie przez cały rok szkolny, natomiast rodzice, psycholodzy i pedagodzy mogą omawiać je w dowolnej kolejności.

Każde spotkanie poświęcone jest innym zagadnieniom, krok po kroku wprowadzającym w tematy związane z używaniem smartfonów, tabletów czy internetu. Podczas poszczególnych zajęć dzieci uczą się, czym są media cyfrowe i urządzenia mobilne oraz jak z nich odpowiedzialnie korzystać, poznają również skutki nadużywania telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów czy komputerów. Na koniec każdego bloku otrzymują naklejki, które potwierdzają zdobycie kolejnego poziomu „odpowiedzialności cyfrowej”.

Zamawiam