Produkt będzie dostępny w sprzedaży z końcem października.

Zeszyt ćwiczeń dla dzieci FONOLANDIA to opracowany w przejrzystej i atrakcyjnej szacie graficznej zbiór ciekawych i lubianych przez zadań i łamigłówek. Co ważne – wszystkie ćwiczenia są dostosowane do percepcji i umiejętności uczniów klas 1–3.

W zeszycie ćwiczeń znajdują się:

  • zadania i łamigłówki
  • naklejki
  • gry memo
  • kolorowanki
  • dyplom
  • ścieżka umiejętności
  • domowy kodeks odpowiedzialności

Intensywny rozwój myślenia u dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, ich otwartość na wyzwania, chęć mierzenia się z tym, co nowe i trudne, ma swoje odbicie w szczególnym zainteresowaniu tej grupy wiekowej ćwiczeniami logicznymi, np. łamigłówkami, szyframi, sudoku, domino, kakuro. W proponowanych zadaniach wiele informacji i zasad zakodowano właśnie w łamigłówkach. Dziecko nie jest tu tylko biernym odbiorcą treści, ale aktywnie uczestniczy w ich odkrywaniu. Ten naturalny entuzjazm, aktywność oraz silne, pozytywne emocje związane z rozwiązaniem zadań wydają się najlepszym gwarantem zapamiętywania treści i proponowanych zasad.

Dzięki proponowanym zadaniom dzieci zdobywają wiedzę na temat mediów cyfrowych i równocześnie kształcą umiejętności wymagane na tym poziomie edukacyjnym, m.in.: rysowanie, łączenie w pary na zasadzie podobieństw i przeciwieństw, przyporządkowywanie elementów do właściwych zbiorów. Poszczególne ćwiczenia można wykonywać w dowolnych momentach zajęć lub pod koniec spotkania.

W zeszycie znajduje się również ścieżka umiejętności oraz pasujące do niej naklejki. Po omówieniu zagadnień z danego bloku dzieci otrzymują naklejki, które przylepiają w odpowiednim miejscu ścieżki. W ten sposób zdobywają kolejne poziomy wtajemniczenia w świat mediów cyfrowych. Po osiągnięciu ostatniego z nich otrzymują specjalny dyplom i tytuł Mistrzyni lub Mistrza odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych.

Zajrzyj do środka!

Zamawiam